За втора поредна година Сърбия спечели отборната и индивидуална купи по шахмат

Сърбинът Жива Марков стана шампион на Международния турнир за купата на София. На второ място се класира сънародникът му   Средко Аврам. Най-добрият български шахматист Расим Низам отново се окичи с бронзовия медал. В отборното класиране, след сърбите тройката запълниха Румъния и българският отбор. Другият българин в десетката е Стоян Стоянов. Първата дузина се затваря от благоевградчанина Йордан Георгиев. Освен тримата българи в нея присъстват четирима сърби и четирима румънци и един представител на Молдова.

Най-добре от столичните шахматисти се представи градският шампион Петко Пътев(22-ри), следван от една от малкото дами – Аглика Данова(26-та). Другият представител на Успех София Иван Митин е 32-ри.

Стана традиция турнирът да бъде отразяван онлайн. Статистика и крайни резултати, въведени от главния съдия Радислав Атанасов, можете да откриете тук: http://chess-results.com/tnr276713.aspx?lan=24